Przedstawiciele miast koalicji geoturystycznej, w tym Lubania, uczestniczyli w kolejnym spotkaniu. Tym razem gospodarzem była Gmina Strzegom.
Zaproszeni goście mieli przyjemność odwiedzić "Granitowe Serce Polski", wyjątkowe miasto z ośmiowiekową historią i tradycją oraz poznać słynną branżę kamieniarską. Dnia 30 marca w Strzegomskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli: Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój, Miasta Szklarska Poręba, Gminy Miejskiej Złotoryja, Karkonoskiego Parku Narodowego, Muzeum Regionalnego w Lubaniu oraz Informacji Turystycznej z Lubania i Strzegomia. Wizyta stała się okazją do rozmów na temat wykorzystania surowców skalnych do produkcji wspólnych dla koalicji produktów promocyjnych. Padło kilka propozycji i pomysłów na to, jaki produkt połączyłby wszystkich partnerów. Wzajemna promocja geologiczna, kreowanie produktów, podejmowanie działań marketingowych to właśnie jedne z kilku zadań zawartej koalicji promującej turystykę geologiczną.
Uczestników spotkania przywitał Zbigniew Suchyta burmistrz Strzegomia. Prezentacja prezesa Fundacji "Bazalt" przybliżyła gościom istotę kamienia i kamieniarstwa w wizerunku Strzegomia, historię i współczesność granitu. Krzysztof Kalinowski opowiedział o potencjale turystycznym swojej miejscowości jako Granitowym Sercu Polski oraz o promocji poprzez sztukę na przykładzie Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie. Wizyta w partnerskim mieście dała możliwość zwiedzania wyjątkowych miejsc, takich jak: Granitowa Galeria, w której prezentowane są biżuteria i gadżety wykonywane przez lokalnych twórców z lokalnego materiału: granitu strzegomskiego i innych skał dolnośląskich, a także kamieni ozdobnych i srebra. Gościom zaproponowano wycieczki i w ramach wizyty odwiedzili nieczynne wyrobisko „Bazalt”, kopalnię granitu „Piramida”, zwiedzili także Zakład Obróbki Granitu „Litos” oraz efektowną „Strzegomską Aleją Rzeźb". Spacer aleją stał się wyjątkowym dopełnieniem jakże udanej wizyty.